LOUTRAKI
LOUTRAKI
Meie kuurordiks on väike ja õdus kuurortlinn Loutraki, mis asub Korintose lahe ääres, 80 km kaugusel Ateenast. Lisaks silmailule, mida pakub ümbritsev loodus, annab Loutraki võimaluse kohtuda eheda Kreekaga – linnake on üks populaarseimaid puhkekohti ka kreeklaste endi seas.
Loutraki on saanud oma nime Gerani mägede jalamil asuvate mineraalveeallikate järgi. Umbes 3000 aastat tagasi asus samas paigas Therma linn, mis hiljem, 1860.a nimetati ümber Loutrakiks. Linn on läbi aegade olnud tähtsaks peatuskohaks Peloponnesose poolsaare ja Kreeka mandriosa vahel. Rändajaid meelitas ligi kaunis loodus, tervendav mineraalvesi, viljakas pinnas ja soodne kliima. Loutraki pakub lisaks traditsioonilisele rannapuhkusele suurepärase võimaluse tutvuda Lõuna -Kreeka rikkaliku antiikkultuuri pärandiga – Ateena akropol, Mükeene, Epidauros, Olümpia ja Delfi asuvad vaid mõne tunni bussisõidu kaugusel. Linnakese lähiümbruses leidub samuti mitmeid huvipakkuvaid kohti – kaunis Vouliagmeni ehk Sinine järv, Ossios Potapiose nunnaklooster, mis asub maalilisel mäekünkal, jumalanna Hera templi varemed, ajalooline Korintos ja palju muud.
Ekskursioonid
Ateena ja Akropolis – Sõidame Loutrakist välja mööda Korintia maanteed, mis lookleb mööda kaunist Egeuse mere rannikut. Ateenas külastame ajaloolist Panathinaikose staadionit, kus toimusid 1896.a esimesed kaasaegsed olümpiamängud. Sõidame mööda endisest kuningapaleest, parlamendihoonest, peajumala Zeusi templi varemetest. Seoses 2004.a Kreekas toimunud olümpiamängudega, on pealinna rajatud palju uusehitisi ning arhailine ja kaasaegne arhitektuur moodustab huvitava ja omanäolise koosluse. Läbime ka linna keskväljaku Omonia, näeme vana parlamendihoonet, seejärel tõuseme Akropolile, mis on vaieldamatult Ateena külastatuim ajalooline vaatamisväärsus. Akropolil tutvume kuulsa Parthenoni ja võidujumalanna Nike templitega ja uue antiikmuuseumiga. Edasi sõidame Ateena vanalinna Plakasse, kus jääb vaba aeg lõunatamiseks ja soovi korral ka sisseostude tegemiseks.
Argolis – Ekskursiooni käigus tutvume mitmete põnevate Peloponnesose vaatamisväärsustega – sõidame iidsesse Kreeka maakonda Argolisse. Teekonna alguses teeme pildistamispeatuse Korintose kanali sillal, mis rajati ajavahemikus 1891-1893 ja see ühendab Saroni ja Korintose lahte. Järgmine pikem peatus on Epidaurose antiikteatri juures, mis on kuulus oma suurepärase akustika poolest. Külastame Kreeka esimest pealinna – idüllilist Nafplioni, mida peetakse üheks kauneimaks linnaks Kreekas. Teeme peatuse sadama piirkonnas, vaatame veneetslaste poolt rajatud merekindlust ja jalutame vanalinna tänavatel. Ekskursioonipäeva lõpetame Nemea veinitehases, et maitsta kohalikke veine.
Kolme saare kruiis- Päeva jooksul külastame kolme saart: Hüdra, Porost ja Aeginat. Saartel on vaba aega sadamalinnakestega tutvumiseks, sisseostude tegemiseks, saab päevitada-ujuda ja lihtsalt nautida kreeka saartele nii igiomast kodust atmosfääri. Hüdra on maaliline väikesaar, kus muuseas on keelatud kõik mootorsõidukid ning kiireim liiklusvahend on eesel. Porosel saab jalutada ilusas sadamapiirkonnas, põigates kitsastele tänavatele, mis viivad kindlasti kellegi koduõuele. Aeginal on soovi korral võimalus külastada Aphaia templit (see on lisatasu eest laevalt tellitav võõrkeelne ekskursioon), sadamast saab rentida mopeedi saarega tutvumiseks, sealsamas on ka liivarand, jääb piisavalt aega ujumiseks ja päevitamiseks.
Ossios Patapiose nunnaklooster ja Sinine järv – Sõidame Gerani mäe nõlvale, kus asub Ossios Patapiose nunnaklooster. Pühakojani viib 150 astmeline trepp, kuid väike füüsiline pingutus on seda väärt – ülevalt avaneb lummav vaade alla lahele ja ümbritsevatele kaunitele mäenõlvadele. Seejärel teeme peatuse kohalikus oliivitoodete poekeses ning sõidame Heraioni templivaremete juurde, mis asuvad Vouliagmeni järve lähistel. Samas paikneb ka kauni türkiissinise veega lahesopp, väike kirik ja majakas. Järve ääres teeme ujumispeatuse. Rannas on mõned kohvikud-söögikohad, kus saab mõnusasti aega veeta ja kreeka köögi parimaid palu maitsta.